Canik’te 19 Mayıs Coşkusu

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda gençlerle ve vatandaşlarla bir araya geldi. Gençlerin bayram sevincini paylaşan Başkan İbrahim Sandıkçı, gençlere birbirinden güzel hediyeler verdi. Milli sporcularla ve gençlerle birlikte ilçede otobüs turu gerçekleştiren Başkan İbrahim Sandıkçı, gençlerden geleceğe dair hayallerini ve hedeflerini dinledi. Gençlerin ve vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı’nı tebrik eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “Şehrimizde yakılan bağımsızlık meşalesi, topyekûn bir milli zaferin kapılarını aralamıştır” ifadelerini kullandı.

 

Sevinç Paylaşıldı

Canik’teki 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları renkli görüntülere sahne oldu. Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’nın gençlerle ve milli sporcularla gerçekleştirdiği otobüs turunda vatandaşlar, gençlerle birlikte otobüsten çalan 19 Mayıs marşlarına eşlik etti. Canik Belediyesi’nin ilçede düzenlediği kutlama programlarında, bayram sevinci 7’den 70’e tüm vatandaşlar tarafından paylaşıldı. Milli Mücadele’nin ilk adımının Samsun’da atıldığına dikkat çeken Başkan İbrahim Sandıkçı, “Bundan tam 105 yıl önce bağımsızlığımıza giden yolda ilk adım Samsun’umuzda atıldı. 19 Mayıs bizlere bir kez daha gösteriyor ki, aziz milletimiz bağımsızlık ve hürriyetinden hiçbir zaman taviz vermemiştir ve her ne olursa olsun vermeyecektir” diye konuştu.

 

Gençliğimiz ülkemizi her alanda daha ileriye taşıyacaktır”

Gençlerin Türkiye Cumhuriyeti’ni her alanda ileriye taşımaya devam edeceklerine işaret eden Başkan İbrahim Sandıkçı, “19 Mayıs gençliğimize olan güvenin simgesidir. Gençliğimiz, şehrimizde yakılan bağımsızlık meşalesinin ebedi savunucuları olarak bilim, teknoloji ve sanat başta olmak üzere özgün çalışmaları, ürettikleri yerli ve milli eserlerle ülkemizi her alanda daha ileriye taşıyacaktır. Bu vesileye başta Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatan, millet ve bayrak uğrunda şehadet mertebesine ulaşan tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız kutlu olsun” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir